19/12/2019

HISTORIE

Náš oddíl byl založen krátce po druhé světové válce, a to hned v květnu 1945. Původně jsme byly skautským oddílem Albatros, založeným Žofií Sochorovou. Albatros fungoval až do února 1948, kdy byl skauting v Československu zakázán. Obnoven byl roku 1968, načež byl za dva roky opět prohlášen za protistátní. Skautská organizace v Československu byla obnovena v roce 1990 a oddíl Albatros do ní vstoupil už jako 83. středisko Bílý albatros skládající se ze dvou oddílů, totiž Arachné a Argynoret. Roku 1995 jsme vstoupily pod A-TOM (asociace turistických oddílů mládeže), kde jsme vydržely krásných 24 let do konce roku 2019, kdy jsme se rozhodly vrátit se k našim kořenům a patřit zpět pod organizaci Junák – Český skaut, konkrétně do 33. střediska Bílý los.

SOUČASNOST

Nyní fungujeme jako dívčí křesťanský skautský oddíl. Scházíme se každý týden a k tomu chodíme jednou měsíčně na jednodenní výlety a cca 2x – 3x do pololetí máme vícedenní akci. Celoroční chod oddílu završí přibližně tří týdenní stanový tábor na začátku července. S klučičím oddílem také pořádáme charitativní akci Na světě nejsme sami, pomáháme s organizací Břevnovského farního plesu nebo se ty starší z nás vydávají na tzv. Potáborovou akci do zahraničí.

NAŠE VEDOUCÍ

Aneta